Dla wszystkich, którzy niezbyt pewnie czują się podczas noszenia nowo narodzonego dziecka lub po prostu chcą zapewnić mu maksymalny komfort, znaleziono odpowiednie rozwiązanie.

Rożki niemowlęce

Są niezbędne szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka. To dzięki nim można – bez obaw o zrobienie mu krzywdy – brać dziecko na ręce. Szczególnie przydadzą się wszystkim mniej doświadczonym w opiece nad dzieckiem gościom, a także dziadkom i babciom. Noszenie niemowlęcia będzie po prostu wygodne i bezpieczne.

Rodzaje

Trzeba wiedzieć o tym, że istnieją dwa podstawowe rodzaje rożków niemowlęcych: miękkie i usztywniane. Te drugie mają wewnątrz sztywną wkładkę, której głównym zadaniem jest podtrzymywanie główki maluszka (który jeszcze nie jest w stanie sam jej utrzymać). Zazwyczaj jednak ten wkład da się wyjąć – więc w zależności od preferencji ten sam rożek może być używany na dwa sposoby. Tak jak inne akcesoria dla niemowlaka rożki występują w wielu kolorach i wzorach, mają też różnorodne zdobienia. Mnogość wyboru sprawi, że każdy rodzic na pewno znajdzie taki, który spełni jego oczekiwania.