Jedną z niezbędnych rzeczy w wyprawce niemowlęcia jest organizer, który można zawiesić na łóżeczko i włożyć do niego rzeczy niezbędne do pielęgnacji dziecka.

 

Czym się on charakteryzuje?

 

Organizer na łóżeczko z bawełny posiada kilka kieszeni, które są na tyle głębokie, by nic z nich nie wypadało. Często jest to jedna duża i kilka mniejszych kieszonek. Naszyte są one na „plecy” organizera, które wypełnione są usztywnieniem, np. watoliną, po to, by przybornik był stabilny i nie marszczył się. Najczęściej przywiesza się go do łóżeczka za pomocą tasiemek, które można zawiązać na kokardkę, co stanowi element dekoracyjny. Materiał wykonania sprawia, że przybornik można wielokrotnie prać.

 

Zalety dziecięcego organizera na łóżeczko

 

Zawieszane na łóżeczka organizery świetnie nadają się do przechowywania kosmetyków potrzebnych w czasie przewijania maluszka, gdyż łatwo i szybko można po nie sięgnąć – nie ma potrzeby zostawiania niemowlaka nawet na jeden moment. Pozwalają one także na utrzymywanie porządku w kąciku malucha. Ciekawy wzór materiału może stać się również elementem dekoracyjnym pokoju. Tym bardziej, jeśli będzie taki sam jak np. baldachim.