prześcierałda pościel

Prześcieradło do łóżeczka powinno nie tylko być wygodne, ale również w pełni bezpieczne dla dziecka. Dlatego też przed zdecydowaniem się na kupno, warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.

Materiał

Decydując się na kupno niemowlęcego prześcieradła do łóżeczka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego produkt jest wykonany. Powinien być on w pełni naturalny, aby nie wywoływać żadnych reakcji alergicznych, ani podrażnień. Dobrze jest, kiedy materiał można prać w wysokich temperaturach. Podczas takiego prania usuwa się większość kurzu i bakterii szkodliwych dla dziecka. Nie każdy materiał jednak jest w stanie wytrzymać wysokie temperatury.

Wygoda

Wybierając do łóżeczka prześcieradło należy również sprawdzić, czy aby na pewno jest ono wygodne. Powinno charakteryzować się odpowiednią miękkością, aby dziecku było zwyczajnie wygodnie. Jak wiadomo niemowlę większość czasu spędza w łóżeczku leżąc. Nieodpowiednie prześcieradło do łóżeczka może sprawić, że nie tylko będzie mu niewygodnie, ale oprócz tego może podrażnić jego delikatną skórę. Warto dlatego też sprawdzić, czy materiał jest odpowiednio miękki.